flash bellek virüsü temizleme programı Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

mesleklemlerden sonra artık sıkıntı yoktu,tüm programları sıfırdan indirip tekrardan kurdum ve acronis ile yedek aldım iyiki almışım çünkü virüs bu safi formattan 1 tarih sonra baştan hortladı ve esbak haline geldi.Mahsus harddisk 'içöpe atmaktan değişik çare namevcut...

Bu anlayışlemden sonrasında daha çok bilgisayarınız flaş belleğinize virüs bulaştırmayacaktır. Fakat virüslü bir flaş bellekte klasör görünümlü virüs dosyasına tıkladığınız an yine sisteminize virüs bulaşmış demektir. Bu durumda Combofix kârlemini tekrarlamanız gerekir.

Bu yuzden USB Flash belleğimizi her bilgisayara takmamalı, Flash belleğimizin eminğini veri güvenliği yerine haklı ve emniyetli bir şekilde saklamalıyız. Şimdide USB Flash bellek virüs temizleme yöntemlerine geçerek virüslerden kurtulma yönlerine mebdevuralım.

Rüfeka aynı virüs banada bulaşmıştı. Dershaneye yeni dürüstıllı tahtalar gelmişti bu sene. Şerefsizin biri usb ile bizim dürüstıllı tahtaya virüsü yüklemiş. Yayımcı hocalarda konuları falan atmak kucakin mecbur takıyolar USB belleklerini. Önce onlardan hocaların konularını indirdikleri temel pcye geçti. Basıcı ordandan tüm dershaneye. Banada öğretmen sınıfta izlettirmek midein film atmaya gitmişti ve öyle bulaşmıştı. Basıcı bu virüs tarafüne benim flashtakilerde görünmez düzen klasörüne taşındı. Henüz sonra eve geldiğimde flashımı açtığımda mecbur o kısayolu dökmek zorunda kalmıştım. Kısayolu tam haristım Avast yalnız "LNK:FakeFolder-B[Trj]" hatası verdi ve kısayolu karantinaya aldı. Elan sonrasında tarama yapmış olduğumda "N:/ /Mt2" klasörünü taradığını gördüm. Windows gezgininden / / klasörüne girmeye kalktığımda ise yanlışlık veriyordu. Tarama sonucu birtek autorun.inf deki VBS:Malware-Gen i bulabildi ve temizleyebildi.

ve masaüzerinde 3 adet kısayol olusturmus bu vürüs ne silinebiliniyor nede farklı yere tasınabiliyor anlamadım ki nedir ne bileğildir :S

Biçimlendirme işçiliklemi bitince bellek içine girin ve yeni bir klasör oluşturun ve adını istediğiniz üzere belirleyin. Ben Ihtiyat adını verdim bu klasöre.

Bu muamelat USB bellek ve oluşturulacak kabuk klasör muhtevain vacip izinleri vermemizi sağlamlayacaktır.

Usb ye giren virüsü bir türlü silemiyorum,biçimlendiremiyorum ,formatlıyamıyorum.Tam 5 farklı muamele uyguladım sonuç nafile.USB yazmaya karşı korumalı diyor.

Tamam düğmelerini tıklayarak işlemleminizi tamamlayın ve bilgisayarınıza yedeklediğiniz dosyaları bu klasör karınine kopyalayın. Imdi virüsler belleğinizin açılışına fen yazamayacakları karınin belleği muhafaza altına almış oldunuz.

Bahsettiğiniz yöntemin kâre yarayacağını Bu Baglantiyi tiklayin düşünüdeğerlendirme. Siz söylüyorsanız süzgecinizden geçirmişsinizdir ve başarıya ulaşacaktır. Teşekkür ederim hakeza faydalı bir izlenceı bizlere teşhisttığınız muhtevain.

5. aşama : Ovamızın devamında ki eklenmiş уöntemi uуgulaуarak virüsten külliyen kurtulduğunuza güvenli olun.

inf virüsü ortaya cıkıyor.sanki hiç silinmemiş kadar.combofixin burada yararı autorun.inf virüsünü sildik deyince tamam sürekli silemiyor yalnız bu arada kullanıcıyıda tembihyor bu autorun.inf virüsü var olduğu yuğrunda.

Bu programı anlatmadan önce, flash belleklerimizi güvenmediğimiz bilgisayar ve aygıtlara takmamız icap ettiğini bu her gün flash belleğimize virüs bulaştıracak yollardan birisi bulunduğunu söylemeden geçemeyiz.

sonra elektronik beyinı ve usb yi milimi milimine bi tarattırdım. kısaca norton benim elektronik beyinı bu beter virüsten kurardı :) herkeze norton 360ı salık ederim :)

Yiyecek defterinde nokta alan windows bileğerlerini bileğustalıktirip oluşturduğu yeni bileğerler ise şunlardır:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “flash bellek virüsü temizleme programı Herkes İçin Eğlenceli Olabilir”

Leave a Reply

Gravatar